LIFESTYLE Styl życia

Zbliżają się Walentynki – Polacy wierzą w prawdziwą miłość!

Zbliżają się Walentynki – Polacy wierzą w prawdziwą miłość!
Aż 65% Polaków w wieku 18-69 wierzy w miłość od pierwszego wejrzenia – to tylko jeden z wniosków internetowej ankiety przeprowadzonej na zlecenie marki Milka z okazji zbliżających się

Data publikacji: 2016-02-11 | 12:00
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Zbliżają się Walentynki – Polacy wierzą w prawdziwą miłość!
Kategoria: Styl życia, LIFESTYLE

Aż 65% Polaków w wieku 18-69 wierzy w miłość od pierwszego wejrzenia – to tylko jeden z wniosków internetowej ankiety przeprowadzonej na zlecenie marki Milka z okazji zbliżających się Walentynek.

Zbliżają się Walentynki – Polacy wierzą w prawdziwą miłość! Styl życia, LIFESTYLE - Aż 65% Polaków w wieku 18-69 wierzy w miłość od pierwszego wejrzenia – to tylko jeden z wniosków internetowej ankiety przeprowadzonej na zlecenie marki Milka z okazji zbliżających się Walentynek.

Polacy nie tacy kochliwi

Mimo, że słowiańska natura często daje o sobie znać, Polacy nie skaczą z kwiatka na kwiatek. Większość z nas deklaruje, że ma za sobą jeden lub dwa poważne związki – odpowiednio 36,7 i 36,9 procent ankietowanych. Obecnie, aż 60% z nas deklaruje, że jest zakochany lub zakochana!

Co ważne, jesteśmy stali w uczuciach – co dugi ankietowany jest przekonany, że prawdziwa miłość nigdy nie ustaje. Myślą tak zarówno panie, jak i panowie!

Prawdziwa miłość przyjdzie sama…

Wielu z nas zadaje sobie pytanie: Gdzie spotkać tego Jedynego lub tą Jedyną? Może tak, jak sądzi co trzecia osoba odpowiadająca na pytania w ankiecie – podczas pielęgnowania swojego hobby? A może przez wspólnych znajomych – tak właśnie poznała się średnio co 3 para! A może na koncercie, w klubie lub w pracy?

Niekoniecznie!  Aż 40% Polaków w wieku 18-69 jest przekonanych, że na prawdziwą miłość warto poczekać – zamiast szukać, trzeba wierzyć, że spotkamy tę właściwą osobę we właściwym czasie.
A może będzie to miłość od pierwszego wejrzenia, co spotkało choć raz w życiu prawie co drugą osobę?

Idealna randka? Chodźmy na spacer!

Jak już poznamy kogoś wyjątkowego, pragniemy spędzać z nim jak najwięcej czasu. Pierwsza randka może być dość stresująca, dlatego nie powinna być zbyt zobowiązująca. Według ankietowanych, najlepiej wybrać się na spacer po parku lub lesie (prawie 21% odpowiedzi) lub na lody (15%). Cenimy też upominki – zawsze sprawdzi się bukiet kwiatów (39% odpowiedzi), a dla tych, którzy znają się już trochę lepiej – zaproszenie na wspólny weekend (39%).

A to już wiesz?  Jak zaplanować swoje wymarzone wesele?

Miłość i zaufanie ważniejsze niż atrakcyjność fizyczna

Według ankietowanych podstawą udanego i trwałego związku jest przede wszystkim miłość i zaufanie – tak deklaruje ponad 60% Polaków. Z kolei, atrakcyjność fizyczna jest ważna tylko dla niewielu ponad 3% respondentów. Lubimy też mówić „kocham Cię” – ponad 60% z nas mówi to często – co najmniej raz w tygodniu (33%), a nawet codziennie (35,6%)!

Walentynki tuż tuż! Powiedz, co czujesz!

Już za kilka dni Walentynki – co 3 para deklaruje, że co roku je świętuje – najczęściej podczas romantycznej kolacji w domu lub restauracji (ponad 20%). Milka, inicjator ankiety, przygotował specjalną aplikację dla wszystkich, którzy chcieliby wyrazić swoje najmilsze uczucia. Wystarczy wejść na stronę www.fioletowastrona.pl, stworzyć personalizowaną kartkę dla Tego Jedynego lub Tej Jedynej.

O ankiecie

Ankieta, zainicjowana przez markę Milka, została przeprowadzona w dniach 21-27 stycznia 2016 na reprezentatywnej grupie ponad 500 osób – członków panelu online Marketagent.com, Polaków w wieku 18-69 lat, mieszkających na terenie Polski. 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Zbliżają się Walentynki – Polacy wierzą w prawdziwą miłość! Styl życia, LIFESTYLE - Aż 65% Polaków w wieku 18-69 wierzy w miłość od pierwszego wejrzenia – to tylko jeden z wniosków internetowej ankiety przeprowadzonej na zlecenie marki Milka z okazji zbliżających się Walentynek.
Hashtagi: #Styl życia #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy