Urodziny > www.urodzinowe.pl
Google

Urodziny...

Happy Birthday to You!

Happy Birthday to You is a song which is sung to celebrate the anniversary of a person's birth.

"Happy Birthday to You" is a song which is sung to celebrate the anniversary of a person's birth.

Urodziny

Birthday celebrations were rare during the Middle Ages but saw a resurgence with the advent of the Reformation. During this period, they were seen as a good way to transfer customs from the saint's days to other dates not linked to the newly repudiated veneration of saints.

A birthday is the date on which a person is born, marking the day a life outside the womb begins. It is customary in many cultures to celebrate the anniversary of one's birthday, for example by having a birthday party with family and/or friends. Gifts are often given to the person celebrating the birthday. It is also customary to treat people specially on their birthday, either generally acceding to their wishes, or subjecting them to a rite of transition.

Nowości

Ogłoszenia

Kolczyki na urodziny

Torebka na urodziny

Urodzinowy bukiet

Puchate buciki

Czekoladowa bielizna

Bransoletka i kolczyki

Życzenia urodzinowe dla mamy

Grill urodzinowy

Odlotowe życzenia

Urodziny taty

Pierwsze urodziny

Przykłady zabaw dla dzieci

Pomysł na Kinder Party

Zabawy podczas urodzin

Fryzura urodzinowa

Dzieci na urodzinach

Drobiazgi, o których nie można zapomnieć na urodziny

Najlepsze urodziny

Melancholijny wiersz urodzinowy

Wierszyk urodzinowy

Urodzinowy przyszedł wiersz

Fryzury urodzinowe

Wiersz urodzinowy

Życzenia urodzinowe

Śmieszne życzenia urodzinowe

Sms-y urodzinowe

Jak zorganizować przyjęcie urodzinowe?

50-te urodziny

Wzory zaproszeń urodzinowych

Ciasto francuskie

Zaproszenia urodzinowe

Ciasto biszkoptowe - biszkopt

Drambuie Cocktail

Szybka sałatka urodzinowa

Tort - rodzaj wykwintnego deseru

Sernik Wiedeński

Bounty - ciasto urodzinowe

Tort orzechowy

Prezent urodzinowy dla babci

Prezent dla mężczyzny

Seksowna bielizna dla żony

Jak samotnie spędzić urodziny?

Jaki kupić prezent?

Osiemnastka

kartki urodzinowe zrobione ręcznie

Kinder party w ogrodzie

Zabawy urodzinowe dla dzieci

Drobne prezenty

Pierwsze urodziny dziecka

Grill urodzinowy

Grill urodzinowy

Urodzinowe przyjęcie to niekoniecznie tradycyjna impreza, z tortem i mnóstwem jedzenia. Urodziny możesz zorganizować w sposób zupełnie luźny i nietypowy, np. zapraszając znajomych na grilla urodzinowego. Taka opcja jest jednak do zrealizowania, jeśli masz ogród lub działkę, na której możesz spotkać się z przyjaciółmi.


Kiedy zapraszasz na takie urodziny, zaznacz, że będzie to grill z okazji Twoich urodzin. Jest to ważne, ponieważ wtedy osoby zaproszone będą wiedziały w co się ubrać nie nie będą zaskoczone, kiedy przyjdą elegancko ubrane i okaże sie dopiero wtedy, ze jest to impreza plenerowa.


Co można przygotować na taką imprezę? Jeśli grill, to kiełbasa lub inne mięso. Co z tymi, którzy nie jedzą mięsa? Dla nich przygotuj warzywa na grilla. Bardzo dobra jest cukinia, ziemniaczki, pokrojona w paski marchewka czy nawet kromki chleba posypane przyprawami. Niezależnie od tego, co pieczenie na grillu: kiełbaski, udka czy kotleciki, konieczne jest do tego coś ze świeżych warzyw. Może być to sałatka, dobrze przyprawiona, na bazie jogurtu naturalnego, a nawet majonezu czy z dodatkiem gotowej sałatki w torebce, która miesza się w warzywami. Doskonale będą nadawały się ogórki, pomidory, papryka. Dodatkiem mogą być oliwki, a koniecznością coś zielonego, np. pietruszka.


Oprócz tych konkretnych potraw przygotuj coś słodkiego. Dobre będą też drobne przekąski, takie jak paluszki czy drobne ciasteczka z sezamem czy o smaku sera. Jeśli będzie też tort, to wspaniale. Jeśli jednak nie chcesz tortu, to także będzie dobrze bez niego – w końcu to grill. Nie zapomnij o czymś do picia. Chłodne napoje, kawa, herbata.


Odpowiednio wcześniej przygotuj miejsca dla gości. Jeśli nie dysponujesz krzesłami ogrodowymi i stołem ogrodowym, możesz zrobić coś prowizorycznego, jakieś ławki a nawet koc na zielonej trawce, w odpowiedniej odległości od grilla.


Dobrze jest jednak urządzać takie przyjęcie niedaleko od domu, aby było możliwe przeniesienie się do niego w czasie nagłego deszczu.

Powrót